Wat is E10 benzine

E10 benzine is een type biobrandstof, De “E” staat voor bio-ethanol en 10 voor het maximale percentage bio-ethanol dat wordt toegevoegd. E10 benzine is ontwikkeld om de CO2-uitstoot te verlagen door het bijmengen van maximaal 10% bio-ethanol. Dit voldoet aan Europese richtlijnen en leidt tot een CO2-besparing van gemiddeld 6%. Tankstations met meerdere benzinetanks moeten minstens de helft van hun vulpistolen aanbieden met E10 benzine.

e10

Wat doet E10 met onze motoren?

E10, een brandstof met maximaal 10% ethanol, is ontworpen om de CO2-uitstoot te verminderen. Echter, niet alle benzinemotoren zijn geschikt voor deze brandstof. De verbrandingswaarde van ethanol ligt lager dan die van benzine, waardoor het brandstofverbruik kan stijgen met gemiddeld 1,0%. Ook kan ethanol onder hoge druk en temperaturen reageren met aluminium en bepaalde kunststoffen in voertuigen, wat leidt tot problemen. Bovendien is ethanol hygroscopisch, wat kan leiden tot roestvorming in bijvoorbeeld ijzeren brandstoftanks. Auto-importeurs kunnen informatie verstrekken over de geschiktheid van E10 in hun modellen. Er zijn ook diverse instanties met websites waar dergelijke informatie beschikbaar is. Een voorbeeld hiervan is de website https://www.e10check.nl/